Menu
Licznik
Dzisiaj: 1601
W tym miesiącu: 6276
Wszystkich: 11137

Katedra Inżynierii Produkcji i Bezpieczeństwa Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej 25 kwietnia zaprasza na V Konferencję Naukowo-Popularyzatorską organizowaną w ramach Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. W tym roku będziemy poddawać dyskusji "Bezpieczeństwo i higienę pracy ludzi młodych, aktywnych zawodowo".

Ludzie młodzi, którzy są na początku swojej drogi zawodowej należą do grupy tych pracowników, którzy najczęściej ulegają zdarzeniom niebezpiecznym. Często nie są odpowiednio poinformowani o zagrożeniach na jakie są narażeni na obejmowanym stanowisku, nie posiadają też umiejętności identyfikacji zagrożeń, które mają charakter "ukryty" (np. stres zawodowy) bądź są trudne do zidentyfikowania.

Równocześnie - obok sesji naukowej - studenci ostatnich semestrów Wydziału Zarządzania, wezmą udział w trzech rodzajach warsztatów certyfikowanych, a mianowicie:
1. "Pierwsza pomoc przedmedyczna ze szczególnym uwzględnieniem narażenia na substancje niebezpieczne" (warsztaty będą prowadzone przez ratownika Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie).
2. Prawne aspekty przemocy w miejscu pracy i mobbingu (warsztaty będą prowadzone przez pracownika Państwowej Inspekcji Pracy).
3. Trening antymobbingowy (warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanego coacha, dr Małgorzatę Randak-Jezierską, pracownika WZ PCz).

Zgłoszenia udziału w konferencji należy wysyłać na maila: bhp.world@wp.pl
Szczegółowych informacji udziela dr Marta Niciejewska, e-mail: marta.niciejewska@wz.pcz.pl, tel. 343250399

Szczegóły na temat konferencji znajdą Państwo w załączniku oraz na stronie: http://www.safety.edu.pl

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Zaproszenie ŚDBHP2018.pdf pdf 451,90 KB Pobierz