Menu
Licznik
Dzisiaj: 725
W tym miesiącu: 8277
Wszystkich: 12358

Koło Naukowe Promotor Jakości (PJ) może się pochwalić długoletnią tradycją - działa na Wydziale Zarządzania już od 2003 roku (przeszło 15 lat).

Cztery kolory w logu Koła symbolizują cztery zasadnicze obszary jego działalności, tj.: 1. Współpraca z przemysłem, wyjazdy do przedsiębiorstw produkcyjnych, 2. Organizacja spotkań ze środowiskiem naukowym i biznesowym, 3. Udział w konferencjach, sympozjach naukowych, 4. Prowadzenie prac naukowo-badawczych i pisanie publikacji naukowych.

Opiekunem koła naukowego od października 2018 roku jest dr inż. Krzysztof Knop.

W ramach działalności Koła jego członkowie mają możliwość:

  • zwiedzania i poznawania specyfiki produkcji różnych zakładów produkcyjnych (wycieczki m.in. do zakładów Fiata, Opla, Volkswagena, Huty Szkła, Browarów Tyskich i Browarów w Żywcu),
  • uczestnictwa w prelekcjach, warsztatach z zakresu lean manufacturing, six sigma, z przygotowania dokumentacji SZJ, BHP, innych organizowanych zarówno przez Koło Promotor Jakości jak i przez inne, zewnętrzne instytucje;
  • uczestnictwa w konferencjach, sympozjach naukowych organizowanych przez Katedrę Inżynierii Produkcji i Bezpieczeństwa, tj.: Quality Production Improvement (Zaborze koło Myszkowa, czerwiec), Bezpieczeństwo Systemu: Człowiek - Obiekt techniczny - Otoczenie (Zakopane, grudzień). Członkowie Koła mają także możliwość uczestnictwa w konferencjach zagranicznych, takich jak np. SEMDOK, Transcom (Słowacja),
  • uczestnictwa w innych wydarzeniach (współ-)organizowanych przez Katedrę a odbywających się na Wydziale Zarządzania (np. Światowe Dni Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy; seminarium Bezpieczna praca dziś i jutro). 

Członkowie Koła mają możliwość także pracy nad swoimi pierwszymi artykułami naukowymi, co odbywa się pod opieką merytoryczną pracowników naukowych KIPiB. Patronat medialny nad KN „PJ” sprawuje czasopismo „Archiwum Wiedzy Inżynierskiej - AWI”, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Menedżerów Jakości i Produkcji a w którym członkowie Koła mają możliwość publikacji swoich artykułów.

KN „PJ” współpracuje z Biurem "SYSTEM" Sp. J. w Częstochowie, czego efektem jest możliwość udziału członków Koła w kursach i szkoleniach na auditorów wewnętrznych systemu zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem pracy (także innych) oraz w praktycznych warsztatach.

Osoby, które są zainteresowane członkostwem w KN „PJ” (studenci, doktoranci) oraz współpracą (absolwenci, przedstawiciel firm, instytucji) zapraszamy do wizyty u opiekuna koła (p. 503z) lub do kontaktu poprzez e-mail: promotor.jakosci@wz.pcz.pl.

Znajdź Nas na Facebooku wpisując: "Promotor Jakości - Koło Naukowe". /lub kliknij w nazwę celem przekierowania/

Opiekun Koła Naukowego „Promotor Jakości” serdecznie zaprasza studentów ze wszystkich kierunków studiów zainteresowanych tematyką jakości, zarządzania jakością, produkcją i doskonaleniem (w tym samodoskonaleniem) do członkostwa w Kole oraz zdobywania nowych i cennych doświadczeń, którymi niewątpliwie będzie można się pochwalić przyszłemu pracodawcy!

Szczegółowe informacje o działalności Koła, wykaz inicjatyw, wydarzeń organizowanych przez Koło znajdziesz w pliku poniżej:

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
Koło Naukowe PJ_informacje podstawowe.pdf pdf 5,26 MB Pobierz