Menu
Licznik
Dzisiaj: 362
W tym miesiącu: 8114
Wszystkich: 9739

Nowości Wydawnicze!

Oficyna Wydawnicza Stowarzyszenia Menedżerów Jakości i Produkcji wydała monografię naukową autorstwa:
MONIKA RESTECKA,RADOSŁAW WOLNIAK pod tytułem:
DOSKONALENIE JAKOŚCI PROCESÓW SPAWALNICZYCH W WYNIKU WDROŻENIA ROBOTYZACJI
ISBN 978-83-63978-54-9


Książka podejmuje problematykę wdrażania robotyzacji do procesów spawalniczych z uwzględnieniem czynników jakościowych, ekonomicznych oraz społecznych. Temat wymagał kompleksowego podejścia, co nadało monografii charakter interdyscyplinarny. Problematyka związana z robotyzacją procesów spawania obecna jest na rynkach światowych od wielu lat, jednak czynniki społeczne i ekonomiczne zwłaszcza w Polsce są nadal przyczyną małej liczby wdrożeń tego typu. Na podstawie przeprowadzonych badań oraz na podstawie rozmów z ekspertami opracowano model poprawy jakości procesów spawalniczych przy wdrażaniu robotyzacji.

VI Konferencja Bezpieczeństwo Systemu 2017

Serdecznie zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję Naukową "Bezpieczeństwo Systemu: Człowiek-Obiekt techniczny-Otoczenie", która odbędzie się w dniach 11-13 grudnia 2017 w Hotelu Logos w Zakopanym.

Informacje szczegółowe dostępne są na stronie konferencji: http://www.qpij.pl/czoto2017

Organizatorzy konferencji,

Katedra Inżynierii Produkcji i Bezpieczeństwa

Wydział Zarządzania, Politechnika Częstochowska

teamtechnik Production Technology na konferencji QPI 2017!!!

Chcielibyśmy poinformować, że w ramach konferencji Quality Production Improvement 2017 swoje wystąpienie będzie miał przedstawiciel firmy teamtechnik Production Technology Sp. z o.o. ze Skawiny koło Krakowa. Firma ta jest światowym liderem oferującym innowacyjne rozwiązania produkcyjne, specjalizuje się w budowie maszyn montażowych oraz testowych, które dostarcza na rynek europejski, azjatyczki oraz amerykański. Mgr inż. Filip Brzeski, Inżynier ds. Organizacji i Optymalizacji Produkcji z firmy teamtechnikpodczas 30 min prezentacji zapozna nas z tematem "Zastosowanie symulacji komputerowej podczas projektowania systemu produkcyjnego”, w ramach którego przedstawi m.in. zalety nowoczesnych technik symulacji w przemyśle motoryzacyjnym. Wystąpienie Mgra inż. Filipa Brzeskiego planowane jest w pierwszy dzień konferencji (poniedziałek) na godz. 15.45. Serdeczenie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniemi symulacji komputerowej z obszaru nauki oraz przemysłu (w szczególności z branży Automotive). Wstęp wolny. Zainteresowanych obecnością podczas prezentacji Mgra inż. Filipa Brzeskiego prosimy, dla celów informacyjnych, o potwierdzenie przybycia na adres mailowy: kknop@poczta.fm. Dziękujemy.

W celu zapoznania się profilem działalności przedsiębiorstwa teamtechnik Production Technology Sp. z o.o., narzędziami symulacji podczas montażu i testowania oraz korzyściami z symulacji odsyłamy do załącznika (kliknij "Więcej").

Organizatorzy konferencji QPI 2017